Awesome Image

Dolgu

Gözenekleri küçük olan kırışık olmayan pürüzsüz, lekesiz ve diri görünümlü deri sağlıklı bir deridir. Kırışıklıklar her ne kadar bakınca bir gibi görünse de oluşum şekline göre yüz mimikleriyle oluşan kırışıklıklar (alın ve göz çevresindeki) ve yerçekimi ve cildin sarkmasından ortaya çıkan kırışıklıklar (ağız çevresindeki deri kıvrımları) olarak değerlendirilebilir. Kırışıklıkların hepsini tedavi eden bir yöntem yoktur. Bunun yerine kırışıklığın yeri ve türüne göre değişik yöntemler uygulanmaktadır. Uygulanan yöntemler kimyasal soyma (peeling), mekanik soyma (dermabrazyon-mikrodermabrazyon), lazer, plazmalite tedavisi, botox, sentetik veya doğal dolgu maddeleridir. Cildin daha sağlıklı ve genç görünmesi için, cilt üzerindeki kabarıklıklar giderilmeli (dermabrazyon, peeling, lazer), çöküntüler giderilmeli (dolgu enjeksiyonları), mimik kaslarının kasılmaları engellenmeli yada minimuma indirilmelidir (botox). Bu nedenle bu yöntemler çoğu kez kombine edilerek kullanılmaktadır. Tabi botoks uygulanacak hasta öncelikle bütün soru ve kaygılarını cerrahıyla paylaşmalı, risklerini öğrenmelidir.

Berrak, şeffaf bir jel şeklinde olan bu dolgu malzemesi, normalde vücutta bulunan hyaluronik asit maddesinin bioteknolojik yöntemlerle üretilmesi ve eksikliğinde vücuda takviye gibi verilmesidir. Hyaluronik asit normalde tüm canlıların (bitkilerde, hayvanlarda ve insanlarda) bağ dokularında, kollejen lifleri arasında bulunan ve cilde dolgunluk, parlaklık ve pürüzsüzlük kazandıran polisakkarit yapıda bir bağ doku elemanıdır. Hyaluronik asidin zamanla cilt yapısı içersinde yok olması, cildin yaşlanmasındaki en önemli etkenlerden birisidir ve cildin solmasına, kırışmasına, ince ince çizgilenmesine neden olur. Bu dolgu malzemesinin cilde enjeksiyonuyla cildin parlaklığı, dolgunluğu ve elastikiyeti tekrar yerine gelir.

Dolgu malzemeleri sadece yüz için mi kullanılır?

Genellikle yüzde kontur sağlamak için kullanılır. Dudak kıvrımlarının ve çene uçunun belirginleştirilmesi, alın bombeliğinin arttırılması, elmacık kemiklerinin dolgunlaştırılması için biyolojik, geçici, yarı kalıcı ve kalıcı dolgu malzemeleri kullanılabilir. Dolgu malzemelerinin kullanım alanları her ne kadar daha çok yüz çevresi de olsa, vücutta meme ve kalça büyütme/şekillendirme amacıyla kullanımları son yıllarda artmıştır fakat güvenilirlikleri tartışmalıdır. Ayrıca akne skarlarının iyileştirilmesi, çöküntülerin giderilmesi, selülit gamzelerinin ve vücuttaki bazı izlerin daha azaltılması için dolgu malzemeleri kullanılmakta.

Dolgu malzemelerinin kullanılması için bir yaş sınır var mı ?

Kozmetik amaçlı dolgu kullanımı 18 alt yaş sınır ile sınırlandırılmıştır. Bu yaş altındaki kişilere estetik amaçlı dolgu maddeleri uygulamamak gerekir.

Bu dolgu malzemesi hangi bölgelerde uygulanır?

Dolgu malzemeleri, iki kaş arasındaki kaş çatma çizgilerinde, göz dış kenarında oluşan kaz ayağı deformitelerinde, her iki burun kanadından ağız kenarına uzanan nazolabial katlantılarda, ağız etrafındaki ince kırışıklıklarda ve ağız köşelerinden aşağı doğru uzanan çizgilenmelerde, dudak kıvrımının belirginleştirilmesi ve dudağın kalınlaştırılmasında, dekolte bölgesinde, boyun ve el sırtındaki çizgilenmelerde kullanılmaktadır. İnce kırışıklıkların ve katlantıların bulunduğu bölgelerde cilt içine enjekte edilerek bu bölgelerin düzgünleşmesi ve dolgunluğu sağlanmaktadır.

BU HİZMET ÜMRANİYE ŞUBEMİZDE YAPILMAMAKTADIR.

Icon

REZERVASYON

5 MERKEZ, Sağlık Bakanlığı onaylı
Estetik Klinik Hizmetleri.

13

YILLIK DENEYİM

Kaliteli hizmeti prensip edinen Estepoint 5 şubesi ve 13 yıllık deneyimi ile hizmetinizdedir.

İletişim Bilgilerimiz

  • Adres: Atatürk Mahallesi,
    Alemdağ Cd. Mertler iş Merkezi No:14 D:2, 34762
    Ümraniye/İstanbul
  • Telefon: (0216) 505 40 08
  • E-Posta: info@estepoint.com