Awesome Image

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

Botoksun diğer bir uygulama alanı ise aşırı terleme ve buna bağlı değişik rahatsızlıkların giderilmesidir. Koltuk altı, el ve ayaklarda yoğunlaşan ve tıp dilinde "hiperhidrozis" olarak adlandırılan terleme hastalığına karşı botoksson yıllarda oldukça fazla kullanım alanı bulmuştur. 
Stres, emetikler, insülinler gibi uyaran ilaçlar, tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezi hastalıkları, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, bazı kanserlerin tedavisinde kullanılan ilaçlar ve hormonlar terlemenin başlıca nedenleri arasında bulunmaktadır. Bazen yapısal olarak da çok fazla terleme gözükebilir. Terlemenin yoğun olduğu deri altına çok az miktarda enjekte edilen botoks, ter bezlerine ulaşan sinirlerin çalışmasını geçici süre bloke ederek ter üretimini engelliyor.

Botoks, çok ince uçlu iğnelerle terleyen bölgeye sık aralıklarla uygulanır. Uygulamadan sonraki ilk hafta içerisinde iyileşme gözlenir. Botoksun etkisi genellikle 6 ile 8 ay sürer, etki geçmeye başladığında ikinci uygulama yapılır. Kişiye bağlı olarak ter bezlerinden aşırı ter salgılanmasını belli bir sürelik durdurmak ve böylece özellikle yaz aylarında gerek koltuk altı gerek avuç içi gerekse ayak tabanı terlemesi giderilebilmektir. 

Terleme ve kötü koku, özellikle yaz aylarında sıklıkla karşılaşılan bir şikâyet. Bu durum karşısında hastanın başvurusu doğrultusunda avuç içinde veya koltuk altındaki terlemelere çeşitli tedaviler uygulanabiliyor. Bunlardan en sık kullanılanı botoks yöntemiyle terlemeye karşı tedavidir. Bu yöntem, küçük enjektörlerle ve lokal anesteziyle kısa sürede uygulanabiliyor. Özellikle avuç içi ve koltuk altında yaklaşık yarım saat süren bir uygulamayla hasta günlük yaşantısına hemen dönebiliyor. Botoks’un etkisi yaklaşık ikinci günde başlıyor; on beş gün sonunda ise tamamıyla hissedilebiliyor. Yöntemin etkisi yaklaşık 6 ay sürüyor fakat sık tekrarlanan Botoks uygulamalarıyla aşırı terlemeyi uzun süreli engellemek mümkün.

BU HİZMET ÜMRANİYE ŞUBEMİZDE YAPILMAMAKTADIR.

Icon

REZERVASYON

5 MERKEZ, Sağlık Bakanlığı onaylı
Estetik Klinik Hizmetleri.

13

YILLIK DENEYİM

Kaliteli hizmeti prensip edinen Estepoint 5 şubesi ve 13 yıllık deneyimi ile hizmetinizdedir.

İletişim Bilgilerimiz

  • Adres: Atatürk Mahallesi,
    Alemdağ Cd. Mertler iş Merkezi No:14 D:2, 34762
    Ümraniye/İstanbul
  • Telefon: (0216) 505 40 08
  • E-Posta: info@estepoint.com