Awesome Image

U Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) neden ve nasıl gençleştirme yapar

U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )tüm enerji aktarımı yapan cihazlarda olduğu gibi cilt ve dokularda dermal ısı yaratarak gençleştirme yapan bir konseptir. Bu konsepti anlamak için cildimize gençlik, dayanıklılık ve mükemmel rengini veren ana proteinlerden birisi olan kolojeni bilmemiz gerekir. Maalesef yıllar geçtikçe cildimiz sahip olduğu kolojenlerin bir kısmını kaybeder. Son yıllardaki son çalışmalar cildimizin ve dokularımızın daha derin kısımlarının belirli bir ısı derecesinde ısıtılmasıyla vücudumuzun doğal yenilenme sürecini yeni kolojenler üreterek tetiklediğini göstermiştir. Gerçekte yeteri düzeyde verile ısı ile daha derin cilt tabakalarında eşsiz bir iyileşme süreci başlatır. Bu sürecin başlamasıyla hem mekanik hemde biokimyasal etki sayesinde kolojen fiberlerinin sıkılaşması veya büzüşmesi dönemi başlar. Bu süreci takiben dermal tabakada yeniden şekillenme ve sonrasındada yeni kolojen üretimi çok iyi bir iyileşme süreciyle son bulur. Günümüzde bu amaçla üretilen birçok enerji (Isı) aktarımıyla tedavi yapan cihaz bulunmaktadır. U Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) bu ısı etkisine sebep olmak için çok kontrollü fokuslanmış ultrason enerjisi kullanarak enerjinin dokunun daha derin tabakalarına direk olarak gönderilmesini sağlar.

U Therapy Contlex hangi teknolojiyi kullanmaktadır?

U Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe)denemiş ve doğru en yeni ultrason teknolojisi kullanan ve çene altı, boyun, kaş gibi bölgelerde cilt liftingi yaptığınıAmerikan FDA belgesi alarak kanıtlamıştır. U Therapy Contlex, özellikle, yoğun fokuslu ultrason (HIFU) enerjisi kullanarak cildi ve daha derin dokuları ısıtır. U Therapy Contlex, 1 mm² spot büyüklüğü ile sınırlandırılmış, net bir şekilde fokuslanmış, çoklu ve farklı seviyelerde kullanılabilen ultrason enerjisi ile net sonuçlara ulaşır. Enerjinin fokuslanması bu anlamda çok önemlidir. Fokuslanmamış enerji faydasızdır. Enerji bu sınırlandırılmış spot büyüklüğü içerisinde kalmalıdırki termal hasar alanı kesin olarak belirlenebilsin ve yeni kolojen formasyonuyla birlikte dermal şekillendirme tam istenilen bölgede oluşturulabilsin.

Neden U Therapy Contlex diğer enerji aktarımı yapan sistemlerden daha iyidir?

Tecrübeler göstermiştirki, diğer enerji aktarımlı sistemlere meydan okuyabilmek için klinik anlamda başarıya ulaşmak gerekmektedir. Birçok kullanıcı cilt gevşekliği problemini dermal ısı yaratarak tedavi etmek için mevcut Radiofrekans Infra-red (Kızılötesi) ve diğer enerji bazlı sistemleri kullanarak kesin olarak belirlenmiş bir bölgeyi tedavi etmek yerine çok daha büyük bir alanı toplu bir şekilde tedavi etme yaklaşımını benimsemiştir. Maalesef, bu büyüklükteki enerji miktarı bazı hastalarda olumlu sonuçlar yaratırken bazı hastalarda olumsuz sonuçları ortaya çıkmasını sağlar. Yoğun fokuslu ultrason enerjisi kullanan U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )Non-Invaziv fraksiyonel ve büyük alan atışı yapan sistemlerle karşılaştırma yapmaksızın enerjiyi farklı sevilerde daha doğru ve göre cildin daha derin tabakalarına aktarır. Bu sonuçlar dermal ısının kusursuz olarak aktarılıp yeni kolojen üretiminin ne kadar doğru bir şekilde yapıldığını göstermektedir.

U Therapy Contlex’nin lazerlerden farkı nedir?

Lazerler lazer ışını vasıtasıyla enerjiyi direk olarak hedefe gönderirler. Lazerlerin sahip olduğu dalga boyuna göre kullanım alanları değişkendir.Bu kullanım alanları, cilt şekillendirme, epilasyon, dövme silme ve facial rejuvinasyonu olarak sınıflandırılabilir. U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe ) dalga boyu yerine fokuslanmış ultrason veya ses dalgaları kullanarak enerjiyi hedeflenen bölgeye ulaştırır. Lazerler tipik olarak cildin yüzeyel kısmında iş görürler. (hafif çizgiler, kırışıklıklar, pigment değişiklikleri vb) U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )ise daha derin cilt tabakalarında ve cildin ana katmanında işlem yapmaktadır.

U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )neden çok önemlidir?

U Therapy Contlex yoğun fokuslu ultrason tekniği kullanan tek sistemdir. U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )aynı zamanda cildin derin katmanlarında non-invaziv tedavi yapan dünyadaki nadir sistemlerden bridir.

U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )seansı ne kadar sürer?

Tüm yüz ve boyun uygulaması yaklaşık 60-90 dakika sürmektedir. Belirli bir yüz bölgesi yada alın bölgesi liftingi sadece 30 dakika sürmektedir.

Kaç seans gerekmektedir?

Sadece gerekli olan enerjinin gönderilmesi sayesinde genellikle tek seans yeterlidir. Fakat cilt gevşekliğine bağlı olarak bir seanstan fazla yapılabilir. Bir sonraki seansta uzmanınız gerekli olan tedavi planını size söyleyecektir.

U Therapy Contlex'nin yan etkisi varmıdır?

Çok az düzeyde şişlik ve kızarıklık olmasına rağmen bu etkiler tedaviden sonraki ilk 2 saatte yok olmaktadır. Herhangi bir iyileşme süresi bulunmamaktadır. Hastaların büyük bir kısmı günlük yaşamlarına tedavi sonrasında hemen dönebilmektedir.

Sonuçları ne zaman görebilirim?

U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )tedavisini takiben kısa süreli bir kabarıklık farkedilecektir. Fakat yeni daha fazla kolojenin yarattığı etki 6-8 hafta içerisinde gözle görülecektir. U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )hakkındaki en güzel sonuç ise yeni kolojen üretiminin tedavinde 4-6 ay sonrasında bile devam etmesidir. Sonuçlar 1 yıl sonrasında bile değişiklik göstermektedir.

Tedavinin kalıcılığı ne kadardır?

U Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe)sonuçlarıyla ilgili çalışmalar yeni olmasına rağmen rapor edilen çalışmalara göre tedavinin kalıcılığının 18 aydan 2 yıl ve daha fazlasına kadar sürdüğü söylenebilir. Tüm anti aging tedavilerinde bilindiği üzere zaman cildi etkileyen önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat sistemin upgrade edilebilir olması ve yeni çalışmalardan edilen bulgular sayesinde eklenen yeni özelliklerle tedavinin kalıcılık süresinin dahada artırılabileceğini söyleyebiliyoruz.

Cerrahi yüzliftingi ile eldilen sonucu U Therapy Contlex ilede elde edebileceğimi bekleyebilirmiyim?

En kısa cevap hayır olacaktır. Eğer yüz dokusunda sarkma ve gevşeklik söz konusu ise tek doğru yöntem cerrahi yöntemle yüz liftinginin yapılmasıdır. Bununla beraber eğer sadece hafif ve orta ölçüde bir gevşeklik söz konusu ise U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )tercih edilen tedavi yöntemi olacaktır.

Hastaların anlaması gereken en önemli konu U Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe )tedavisinin cilt sıkılaştırma anlamında yeni kolojen üretimi sayesinde gerçekleştiğidir. Bu tedavi sonucunda ciltte yenilenme, kırışıklıklarda ve çizgilerde azalma gerçekleşecektir. Fakat bu etki cerrahi yönteme göre 25% lik daha az bir sonuçla görülecektir.

U Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) ne zaman önerilmemelidir?

U Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe ) tedavisi ciltte yoğun gevşeklik söz konusu ise ve alt kısmında kas ve yağlı doku varsa önerilmemelidir. Ayrıca bağışıklık sistemi hastalığı bulunan kişilerdede uygulanmamalıdır. Cildi çok incelmiş olan olan veya güneş hasarına bağlı izleri bulunan kişilerde önerilmemelidir.

BU HİZMET ÜMRANİYE ŞUBEMİZDE YAPILMAMAKTADIR.

Icon

REZERVASYON

5 MERKEZ, Sağlık Bakanlığı onaylı
Estetik Klinik Hizmetleri.

13

YILLIK DENEYİM

Kaliteli hizmeti prensip edinen Estepoint 5 şubesi ve 13 yıllık deneyimi ile hizmetinizdedir.

İletişim Bilgilerimiz

  • Adres: Atatürk Mahallesi,
    Alemdağ Cd. Mertler iş Merkezi No:14 D:2, 34762
    Ümraniye/İstanbul
  • Telefon: (0216) 505 40 08
  • E-Posta: info@estepoint.com