Awesome Image

Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyon cihazlarından önce lazer epilasyon sistemlerini kısaca anlatmakta fayda var. Bu sistemleri 4 ana başlık altında toparlayabiliriz.

Alexandrite Lazer :

755 Nm dalga boyunda etki gösteren lazerlerdir. Işık kaynağı flash lambadır. Flash lambadan çıkan enerji optik olarak lensler yardımıyla kaydırılarak güçlü bir enerji elde edilir. Elde edilen bu enerji kıllarda bulunan melanin pigmenti tarafından emilerek kıl köküne ulaştırılır. Isıyla harap olan kıl kökü bir daha kıl üretmez. Bu işlemden sadece aktif durumda olan kıllar etkilenir. Soğutma sistemi çok güçlü olduğunda uygun cilt tipinde kullanıldığında cilde pek zarar vermez. Beyaz tenlerde ve koyu renkli kıllarda çok etkilidir. Türkiye dahil olmak üzere dünyada en çok kullanılan lazer sistemidir. Başlıca üretici firmalar Deka Lazer, Candela, Quantel Derma, Ascleption ve Cutera'dır.

Diode Lazer :

810 nm dalga boyundaki lazerlere Diode Lazer denir. Diode lazerler bütün dünyada farklı markalarla bulunmakta ve değişik amaçlarla kullanılmaktadır. Teknolojik olarak Alexandrite lazerlerden farklıdırlar. 
Alexandirite ve ruby lazerle göre daha az melanin taraftan emilmelerine rağmen kıl köklerini tahrip etmeye yetmektedirler. Diğer sistemlere göre deride leke bırakma ihtimalleri daha düşüktür. Ayrıca ince tüyleri tetiklemezler. Jelli olması ve uygulamadan 15 gün sonra kılların dökülmesi nedeniyle pek sevilmese de diode lazerler lazer epilasyonda etkin sistemlerden biridirler. Merkezlerimizde daha etkin sonuç alabilmek ve her türlü cilt ve kıl yapısına etki etmek için tüm cihazları kombine olarak kullanmaktayız. Bilinen başlıca markalar Leda tarama diode lazer ve ütüleme epilasyondur.

Her iki teknolojide lazer epilasyonda kullanılır. Lakin diode lazer alexandrite lazere göre daha derine iner. Diode lazerler hemen hemen tüm cilt tiplerinde etkilidirler. Özellikle yüz bölgesi ve kollardaki ince kıllarda alexandrite lazerden daha etkilidirler. İlk dönemlerinde çok acılı olan bu sistem son zamanlarda ütüleme ve tarama teknolojileri ile daha az acılı hale gelmişlerdir.

Nd-YAG Lazer :

Melanin tarafından oldukça az emilir. Bu nedenle çok koyu ciltlerde tercih edilirler. Long pulsed tipleri tüylerin derin yerleşimli tüyler de iyi sonuç verebilir. Soğutma sistemi bunda da aktif olarak kullanılmaktadır. Unutulmamalıdır ki; bu lazer de yanıklara ciltte lekelenmeye sebep olabilir. Melanin emiliminin yok denecek kadar az olması çok esmer tenlerde kullanımının diğer lazerlere göre daha güvenilir ve avantajlı olmasını sağlamaktadır. Etkinlikle ilgili farklı sonuçlar bildirilse de genel olarak genel olarak etkin bir lazer olarak bilinmektedir. Özellikle zenci ve koyu cilt renkli insanlarda tercih edilen bir lazer türüdür. Ağrılı bir lazer türüdür, uygulamadan 15 gün sonra dökülmeler başlar. Kılcal varis tedavilerinde de kullanılmaktadır. Bilinen en iyi marka Deka Lazerdir.

Ruby Lazer :

694 nm dalga boyuna sahiptir. Melanin tarafından en çok emilen lazer dalga boyudur. Bu ideal ve istenen bir durumdur. Fakat deride bulunan melanin tarafından da fazlaca emilirse deride lekelenmeye, renk değişikliklerine sebep olabilir. Bu sebeple etkin soğutma sistemi kullanılmaktadır.

Dünyada daha çok, çok beyaz tenlilerde tercih edilen bir lazerdir.

BU HİZMET ÜMRANİYE ŞUBEMİZDE YAPILMAMAKTADIR.

Icon

REZERVASYON

5 MERKEZ, Sağlık Bakanlığı onaylı
Estetik Klinik Hizmetleri.

13

YILLIK DENEYİM

Kaliteli hizmeti prensip edinen Estepoint 5 şubesi ve 13 yıllık deneyimi ile hizmetinizdedir.

İletişim Bilgilerimiz

  • Adres: Atatürk Mahallesi,
    Alemdağ Cd. Mertler iş Merkezi No:14 D:2, 34762
    Ümraniye/İstanbul
  • Telefon: (0216) 505 40 08
  • E-Posta: info@estepoint.com