Awesome Image

Bayan Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işlemi aslında erkeklerde ve bayanlarda da çoğunlukla aynıdır. Fakat çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Bu nedenle ayrı bir başlık altında incelenmesinde fayda vardır. Lazer epilasyon; kişinin cilt tipine ve uygulama yapılacak alanına göre kıl köklerine lazer ışını verilerek kıl köklerinin harap edilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında sadece kıl kökü zarar görür ve diğer çevre dokular bu ışından etkilenmez.

Lazer epilasyonda bütün dünyada sıkça kullanılan üç yöntem vardır. Bunların başında Alexandrite lazer epilasyon sistemi yer alır ikinci sırada Diode lazer epilasyon sistemi ve üçüncü sırada da Nd-Yag lazer epilasyon sistemidir. Ülkemizde ve dünyada en sık tercih edilen yöntem alexandrite lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntem açık renk tenlerde ve koyu kıllarda çok etkilidir. Kişinin ten ve kıl rengine göre doz ayarlaması yapılabilir.

Diode lazer epilasyonun uygulama alanı alexandrite lazer epilasyon yöntemine göre çok daha geniştir. Hemen hemen tüm cilt tiplerinde kullanılır. İlk zamanlar çok acılı bir sistem olduğu için çok tercih edilmeyen bu yöntem son zamanlarda ütüleme lazer epilasyon sistemiyle hem etkisi artırılmış hem de acısı biraz daha azalmıştır. Nd-Yag lazer epilasyon yöntemi çoğunlukla vasküler damar tedavilerinde kullanıldığı için yine lazer epilasyonda çok fazla tercih edilmez. Aslında tercih edilmemesinin en büyük nedenlerinden biri kılların uygulamadan yaklaşık 15 gün sonra dökülmesidir.

Lazerler uzmanı tarafından kullanılmadığı taktirde çok ciddi yanıklara neden olabilirler. Buna rağmen lazer epilasyon uzmanı tarafından yapıldığında ağda ve diğer de-epilasyon yöntemlerine göre çok daha konforlu ve etkili sistemlerdir.

Merkezlerimizde hem alexandrite hem de diode lazer epilasyon yöntemleri güvenle uygulanmakta olup en son lazerlerin etki etmediği beyaz ve açık renkli kıllara iğneli epilasyon yöntemi uygulanarak uygulamalarda yüksek bir başarı oranı elde edilmektedir.

BU HİZMET ÜMRANİYE ŞUBEMİZDE YAPILMAMAKTADIR.

Icon

REZERVASYON

5 MERKEZ, Sağlık Bakanlığı onaylı
Estetik Klinik Hizmetleri.

13

YILLIK DENEYİM

Kaliteli hizmeti prensip edinen Estepoint 5 şubesi ve 13 yıllık deneyimi ile hizmetinizdedir.

İletişim Bilgilerimiz

  • Adres: Atatürk Mahallesi,
    Alemdağ Cd. Mertler iş Merkezi No:14 D:2, 34762
    Ümraniye/İstanbul
  • Telefon: (0216) 505 40 08
  • E-Posta: info@estepoint.com