Awesome Image

Alexandrite Lazer Epilasyon

Özellikle cilt tipi 2-3 olan ve koyu renkli kıl yapısına sahip kişilerde en başarılı Lazer epilasyon sistemidir.Dalga boyu 755 nm olan Alexandrite Lazer sistemleri Koltuk altı, genital, bacak lazer uygulamalarında hastaya inanılmaz bir konfor ve sonuç vaat eder. Bu lazer sisteminin kime uygun olduğu klinikteki uzmanlar tarafından belirlenmelidir. Açık renk kıl tipi ve yüz bölgesinde kullanılması tavsiye edilmez.

Kılın ve cildin rengini veren pigment yani boya maddesine melanin ismi verilir. Bu madde kıl ve deride bulunur. Bu maddenin yoğunluğu ise kılın ve derinin rengini belirler. Kıl koyu ise melanin miktarı yoğundur. Kıl açık, beyaz ise melanin miktarı az ya da yoktur. Bu nedenle bu lazerler açık renk kıllara etki etmezler. Deride de melanin maddesi rengi tayin eder. Melanin yoğunluğu fazla ise cilt koyu olur. Zencilerde melanin konsantrasyonu en yoğunken Slav ırkı ve kuzey ülkelerinde melanin azdır.

Alexandrite lazer kılın yapısında bulunan melanin tarafından emilirler. Her atışta milisaniyelik bir süre içinde melanin enerjiyi tutup kıl köküne iletir. Kıl kökünde bu enerji ısıya dönüşür. Kıldaki kök hücreleri fonksiyonlarını yitirir. Böylece kalıcı epilasyon sağlanır.

Cilt rengi koyu ise yani melanin boyası fazla ise lazer enerjisi cilt tarafından da tutulur. Bu durum ciltte yanıklara ve lekelere neden olabilir. İşte bu nedenle alexandrite lazerler koyu ciltte uygulanamaz. Sadece açık ciltlerde uygulanabilir.

Lazer ile nelerin tedavisi yapılabilir?

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak sizi kurtarmasının yanı sıra Lazer güneş lekeleri, yaşlanma lekeleri ve çil gibi bazı kanserli olmayan cilt lezyonlarını etkili şekilde tedavi etmekte de etkili bir tedavi sunar. Aynı zamanda Kolajen Tip III’ü yeniden yapılandırdığını kanıtlayan cilt gençleştirmede, yara izi yok etmede Melazma/Kloazma tedavileri ve diskromi tedavisinde de fantastik sonuçlar ortaya koymaktadır. Çoğu vakada pigmentli lezyon tedavileri Alexandrite Lazer ile yapılmaktadır.

Vücudun hangi kısımlarında lazer kullanılabilir?

Estepoint Lazer Kliniği’nde kullanılan Alexandrite cihazları göz çevresi dışında vücudun her bölgesinde güvenle kullanılabilir. Geniş vücut kısımlarında epilasyon yaptırmak istediğinizde (bacaklar, kollar, göğüs, sırt) Alexandrite kesin hassasiyet ve uzun süreli kaliteyi bir araya getirerek lazer tedavisini hızlı ve kolay bir şekilde uygulayacaktır.

BU HİZMET ÜMRANİYE ŞUBEMİZDE YAPILMAMAKTADIR.

Icon

REZERVASYON

5 MERKEZ, Sağlık Bakanlığı onaylı
Estetik Klinik Hizmetleri.

13

YILLIK DENEYİM

Kaliteli hizmeti prensip edinen Estepoint 5 şubesi ve 13 yıllık deneyimi ile hizmetinizdedir.

İletişim Bilgilerimiz

  • Adres: Atatürk Mahallesi,
    Alemdağ Cd. Mertler iş Merkezi No:14 D:2, 34762
    Ümraniye/İstanbul
  • Telefon: (0216) 505 40 08
  • E-Posta: info@estepoint.com