Awesome Image

İğneli epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Epilasyonu takip eden 24 saat içinde cildin oksijen almasını engelleyen faktör parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir. Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Özellikle asit bazlı sabunlar hassas ciltlerde imitasyona ve alerjiye sebep olabilir. 
Ayrıca epilasyonu takip eden 3 gün içerisinde kızgın güneş altında bronzlatılmamalıdır.

İğneli epilasyon

Ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Bu yöntemde, ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır.

Ne istenmeyen tüylerin neden olur?

Kıl büyümesi kalıtsal ve hormon düzeyleri sonucu oluşur. Ayrıca, bazı ilaçlar ve bazı hastalıklar büyümeyi uyarabilir.Genellikle insanlar saçlarının da büyüme isterken tam tersine özellikle hiçbir bayan yüz bölgesinde kıl veya tüylenme olmasını istemez. Eğer sorun sadece yüz bölgesinde ve tüylenme şeklinde ise mutlaka tek çözüm olan iğneli epilasyon yöntemini kullanmanızı tavsiye ederiz.

İğneli epilasyon acılımıdır ?

Gerçek şu ki, elektroliz genellikle çok fazla rahatsızlığa neden olmaz.Modern elektroliz yöntemleri sadece bir karıncalanma rahatsızlık hissi oluşturur. Bir lokal anestezik ürünü ile daha hassas alanlar uyuşturularak daha rahat bir uygulama yaptırabilirsiniz. Tabi ki bu durum ağrı eşiğinize göre tercih edilir.

Elektroliz epilasyon, tedavi süresi nedir?

Herkes için farklıdır, bu yüzden gerekli tedavi sayısı için kesin bir tahmin vermek imkansızdır. Kıl tipini, yoğunluğuna ve tedavi etmek istediğiniz alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişir.Uygulama süresi sizin isteğinize bağlı olarak belirlenir. Kılların Büyüme evresinde (Anajen) yakalanması açısından belirli bir seans sayısı veya süresi vermek doğru değildir. Fakat sıkılmadan geçireceğiniz her seans süresi sizin için sosyal yaşamda bir özgüven oluşturur. Böylelikle her seans sonrası kalıcı epilasyon oranınız ve kılsızlık yüzdeniz artacaktır.

İğneli epilasyon sonrası ne yapmamız gerekiyor ?

Kalıcı olmayan yan etkileri vardır. Bazen, deride hafif bir kızarıklık tedavi sırasında ya da hemen sonra ortaya çıkar, ama bu sadece kısa bir süre devam edecektir. Elektroliz depilatör, tüy dökücü kremler, ağda v.s. göre çok daha güvenli ve kalıcıdır.

BU HİZMET ÜMRANİYE ŞUBEMİZDE YAPILMAMAKTADIR.

Icon

REZERVASYON

5 MERKEZ, Sağlık Bakanlığı onaylı
Estetik Klinik Hizmetleri.

13

YILLIK DENEYİM

Kaliteli hizmeti prensip edinen Estepoint 5 şubesi ve 13 yıllık deneyimi ile hizmetinizdedir.

İletişim Bilgilerimiz

  • Adres: Atatürk Mahallesi,
    Alemdağ Cd. Mertler iş Merkezi No:14 D:2, 34762
    Ümraniye/İstanbul
  • Telefon: (0216) 505 40 08
  • E-Posta: info@estepoint.com